You are currently viewing Jak przygotować się na pierwsze zajęcia pływania?

Jak przygotować się na pierwsze zajęcia pływania?

Przyjście na basen jest dla naszych kursantów przyjemnym rytuałem. Za sprawą wyuczonych automatyzmów doskonale radzą sobie z pakowaniem sprzętu oraz wykonaniem wszystkich innych niezbędnych czynności. Jeżeli przychodzicie do nas po raz pierwszy to chcielibyśmy opowiedzieć Wam o podstawowych zasadach panujących u nas na obiekcie i o tym jak skutecznie przygotować się na pływalnię Nowa Fala.

Od czego zacząć?

Zanim wyjdziecie z domu ubierzcie się w dużo pewności siebie i uśmiechu. Nasi instruktorzy będą do Waszej dyspozycji i mamy nadzieje, że staną się Waszymi przyjaciółmi. Nauka pływania nie będzie bowiem, jedyną rzeczą, którą będziemy robić na zajęciach. Chcielibyśmy dowiedzieć się trochę o Waszych zainteresowaniach oraz przygodach pozabasenowych. Towarzystwo naszych instruktorów pływania na płycie basenu sprawi, że nie będziecie musieli się niczym stresować.
nauka pływania na woli

Sprawdź, czy wszystko spakowane!

Zanim jednak pojawicie się na płycie basenu, musicie pamiętać o odpowiednim ekwipunku! Tuż po przekroczeniu progu pływalni będziecie musieli zmienić obuwie na klapki basenowe, ponieważ tylko w takim obuwiu będziecie mogli wejść do szatni oraz na płytę. Do pływania niezbędny będzie Wam strój kąpielowy  najlepiej taki, który przylega do ciała, lecz nie ogranicza ruchów. Z dbałością o higienę podczas pływania, pływalnia Nowa Fala wymaga zakładania czepków. Szkoła Perfecto do pełnej perfekcji radzi zabierać ze sobą okulary do pływania. Już od najmłodszych kursantów – lekcje pływania dla początkujących zaczynamy zawsze od nauki zanurzania głowy do wody. Z tego właśnie powodu okulary pływackie są tak istotne. Po zakończeniu zajęć przyjemnie będzie owinąć się w duży ręcznik w którym będziecie mogli udać się do szatni! 
Jak przygotować się na lekcję pływania

Droga na pływalnię ...

Dojazd na obiekt przy ul. Garbińskiego 1 jest możliwy tylko – ze względu na drogę jednokierunkową – od ul. Redutowej. W godzinach największego ruchu na Nowej Fali jest trudno o szybkie znalezienie wolnego miejsca na małym parkingu Ośrodka Sportu i Rekreacji Wola. Pobliskie uliczki oferują dużo miejsc parkingowych ale warto wybrać się z kilkunastominutowym zapasem, żeby mieć pewność rozpoczęcia zajęć na czas. Na pływalnię Nowa Fala można dojechać również komunikacją miejską. Na przystanek PUSTOLA (ul. Redutowa) – 150 m od pływalni – dojeżdżają autobusy linii 167 i 197. Do ulicy Elekcyjnej na przystanek MONTE CASINO – 400 m od pływalni –  można dojechać liniami 184 i 197. W niespełna 8 minut spacerem dotrzeć można od drugiej lini metra – stacji Księcia Janusza.

 

Na pływalni

Kiedy zjawicie się w basenowym holu, zachęcamy do skontaktowania się z naszym koordynatorem pod numerem 787 512 575, który odpowie na wszystkie Wasze pytania i rozwieje wątpliwości. Przed podejściem do basenowej kasy, należy wierzchnią garderobę oraz buty (spakowane do worka) zanieść do szatni znajdującej się na lewo od wejścia. Pracownik personelu pływalni odbierze rzeczy i wyda elektroniczny klucz z którym należy udać się do kasy. Przy oddawaniu rzeczy warto wyraźnie podkreślić do której szatni chcemy otrzymać klucz – damskiej/męskiej lub zaznaczyć, jeśli z dzieckiem do szatni wchodzi rodzic. Przy kasie, w zależności od rodzaju zajęć, zakupujemy bilet jednorazowy lub informujemy kasjera o wejściu na tor wynajęty dla Szkoły Pływania Perfecto.
Brzmi skomplikowanie jak na pierwszy raz? Bez obaw! W każdym momencie jesteśmy do Waszej dyspozycji. Do zobaczenia na pływalni!

Dodaj komentarz