korektywa

Zajęcia ogólnorozwojowe dla młodzieży. Program ćwiczeń pozwala uzyskać bazę umiejętności ruchowych potrzebnych każdej młodej osobie do prawidłowego wzrostu i rozwoju ciała. Treningi kształtują prawidłowe wzorce ruchowe oraz korygują już powstałe nieprawidłowości. Walczymy z wadami postawy, takimi jak płaskostopie, koślawienie kolan oraz wady kręgosłupa. Na wyższym etapie budujemy cechy motoryczne: szybkość, siłę oraz wytrzymałość!

dlaczego korektywa i ruch są tak potrzebne ?

Odpowiedź na to pytanie znajduje się w filmie „Epidemia HOMO SAPIENS SMARTPHONICUS”

Zajęcia prowadzone są przez trenerów przygotowania motorycznego. Ćwiczymy na sali sportowej oraz na siłowni.  Każde zajęcia prowadzone są zgodnie z filozofią Centrum Ruchu Perfecto, realizując zasadę „Step by step”.

czym są wady postawy?

Zwykle wady postawy są efektem długotrwałego bezruchu. Aparat mięśniowy nie jest stymulowany do prawidłowego utrzymania sprawności funkcjonowania połączeń stawowych w naszym ciele. Takie połączenia znajdują się w stawach skokowych, kolanowych, biodrowych, łopatkowych oraz na całej długości naszego kręgosłupa. Zjawisko smartfonozy jest dobrze opisane na stronie www.motorykanawoli.pl

Spędzanie kilku godzin dziennie w ławce szkolnej, bez kompensacji tego czasu aktywnością fizyczną przyczynia się do znacznego pogłębiania wad postawy

Ile procent dzieci zmaga się z wadami postawy?
staw skokowy
48%
staw kolanowy
42%
staw biodrowy
62%
kręgosłup
55%
primum non nocere

filozofia perfecto

"
Trenerzy w Centrum Ruchu Perfecto przede wszystkim dbają o prawidłowy rozwój młodzieży. Jest to podstawą naszej filozofii. Dopiero w kolejnych krokach budujemy specyficzne cechy motoryczne, takie jak szybkość czy siłę.

filip kodym

założyciel centrum perfecto