You are currently viewing Przygotowanie motoryczne wobec wyzwań jakie stawia przed nami współczesny świat

Przygotowanie motoryczne wobec wyzwań jakie stawia przed nami współczesny świat

Czy pokolenie dzisiejszych rodziców i dziadków słyszało o czymś takim jak przygotowanie motoryczne dla młodzieży? 

Ćwiczenia ukierunkowane na poprawę siły i sprawności motorycznej pojawiały się przede wszystkim w treningu sportowców na wysokim poziomie. Dla większości osób, nie uprawiających wyczynowo sportu, takie zajęcia nie były potrzebne. Zdolności motoryczne kształtowane były przede wszystkim przez ogrom aktywności w okresie dziecięcym i nastoletnim. Zabawy brzmiące tak trywialnie jak gra w klasy czy wieszanie na trzepaku stanowiły bazę przygotowania siłowego i koordynacyjnego na całe życie. Naturalnie wzmocniony aparat mięśniowy utrzymywał prawidłową postawę ciała i zapobiegał nieprawidłowościom w budowie kręgosłupa, stawów biodrowych, kolanowych oraz skokowych.

"Zabawy brzmiące tak trywialnie jak gra w klasy czy wieszanie na trzepaku stanowiły bazę przygotowania siłowego i koordynacyjnego na całe życie."

Przygotowanie motoryczne
Przygotowanie motoryczne

Wraz z nadejściem epoki komputerów i smartfonów nadeszły nowe realia. Specjaliści od przygotowania motorycznego pracują nie tylko z wyczynowymi zawodnikami, aby ich przygotować do rozgrywek sportowych, ale również z większością uczniów i absolwentów szkół ponadpodstawowych. Pozycja siedząca podczas zajęć szkolnych nie jest wyrównywana przez spontaniczne zabawy ruchowe po południu. Co więcej, musimy dodać negatywny wpływ siedzenia w czasie wolnym, podczas korzystania z nowoczesnych form multimedialnej rozrywki. Z tego wynika pojawienie się na rynku zajęć motoryki dla młodzieży prowadzonych na warszawskiej Woli przez zespół trenerów Perfecto Movement.

Zajęcia są pewną formą zabaw ruchowych z dawnych czasów rozbudowanych o planowe podnoszenie obciążeń oraz intensywności w miarę ewaluacji umiejętności. Zaczynamy od przywrócenia naturalnych wzorców ruchowych a następnie w ich ramach zwiększamy obciążenie oraz złożoność zadań. Pracujemy w małych grupach i naszym zadaniem jest poprawa sprawności fizycznej oraz niwelowanie wad postawy. Po szczegóły zapraszamy na stronę www.motorykanawoli.pl

Dodaj komentarz